Kudy k nám

automobilem nebo hromadnou dopravou

autem

- od Havlíčkova Brodu pojedete směr Světlá nad Sázavou po silnici č.150 a za Okrouhlicí doleva směr Lipnice nad Sázavou.

-od hlavní silnice č.38 Čáslav - Havlíčkův Brod můžete jet také podle hnědých dopravních směrových značek Hrad Lipnice. Odbočka je značena ze směru z Čáslavi v obci Radostín, kde odbočíte doprava dle značení a dál přes Okrouhlici. Cesta vede částečně poměrně úzkou silnící a je potřeba jet opatrně. Není vhodná pro autobusy!

- od Humpolce pojedete směr Světlá nad Sázavou a u obce Dolní Město odbočíte doprava na Lipnici nad Sázavou.

-od Humpolce můžete jet také podle hnědých dopravních směrových značek Hrad Lipnice směr Havlíčkův Brod  po silnici č.34 a v obci Věž odbočíte doleva dle značení. Cesta vede poměrně úzkou silnící a je potřeba jet opatrně. Není vhodná pro autobusy!

- od Světlé nad Sázavou směr Humpolec po silnici č.347 a u obce Dolní Město odbočit dle dopravního značení doleva do Lipnice nad Sázavou. Pozor ve Světlé n/S. Je výzmamně omezen provoz přes centrum města.

- parkování v Lipnici nad Sázavou na náměstí a pak cca 200m pěšky. Malé parkoviště pro návštěvíky je také přímo pod hradem. Parkoviště pod hradem bude po dobu rekonstrukce místní komunikace uzavřené!

vlakem a autobusem

Hromadnou dopravou se do Lipnice nad Sázavou nejjednodušeji dostanete autobusem místními spoji přes Havlíčkův Brod nebo přes Světlou nad Sázavou, kam vás pohodlně zaveze vlak.

Havlíčkův Brod-Ledeč nad Sázavou

Benetice- Světlá nad Sázavou- Lipnice nad Sázavou

Havlíčkův Brod - Dolní Město

Lipnice nad Sázavou - Světlá nad Sázavou

pěšky

Po značených turistických trasách od železničních zastávek Okrouhlice (po zelené) nebo Pohleď (po žluté). Obě trasy měří cca 8km. Z Humpolce se dá jít (po modré) přes zříceninu hradu Orlíka nad Humpolcem a dál přes orlovské polesí. Trasa je dlouhá cca 11km.