Kudy k nám

automobilem nebo hromadnou dopravou

autem

- od Havlíčkova Brodu pojedete směr Světlá nad Sázavou a za Okrouhlicí doleva směr Lipnice nad Sázavou.

- od Humpolce pojedete směr Světlá nad Sázavou a u obce Dolní Město odbočíte doprava na Lipnici nad Sázavou. Jde o pohodlnější a kratší cestu po objížďce přes Budíkov do Kejžlice a dál po hlavní silnici směr Světlá nad Sázavou a u obce Dolní Město odbočíte doprava na Lipnici nad Sázavou. Po objížďce opatrně zejména s autobusem!

-od Humpolce můžete jet také podle hnědých dopravních směrových značek Hrad Lipnice směr Havlíčkův Brod a v obci Věž odbočíte doleva dle značení. Cesta vede poměrně úzkou silnící a je potřeba jet opatrně. Není vhodná pro autobusy!

- od Světlé nad Sázavou směr Humpolec a u obce Dolní Město odbočit dle dopravního značení doleva do Lipnice nad Sázavou.

- parkování v Lipnici nad Sázavou na náměstí a pak cca 200m pěšky. Malé parkoviště je také přímo pod hradem.

vlakem a autobusem

Hromadnou dopravou se do Lipnice nad Sázavou nejjednodušeji dostanete autobusem místními spoji přes Havlíčkův Brod nebo přes Světlou nad Sázavou, kam vás pohodlně zaveze vlak.

Havlíčkův Brod-Ledeč nad Sázavou

Benetice- Světlá nad Sázavou- Lipnice nad Sázavou

Havlíčkův Brod - Dolní Město

pěšky

Po značených turistických trasách od železničních zastávek Okrouhlice (po zelené) nebo Pohleď (po žluté). Obě trasy měří cca 8km. Z Humpolce se dá jít (po modré) přes zříceninu hradu Orlíka nad Humpolcem a dál přes orlovské polesí. Trasa je dlouhá cca 11km.