Hudební procházka

Kulturní akce

Projekt Hudební procházky (Music & Pilgrimage) je uměleckou odpovědí na kovidovou pandemii a s ní související omezení společnosti a sociální izolaci. Saxofonista Luboš Soukup připravuje spolu se svým dlouholetým hudebním kolegou, německým pianistou Christianem Pabstem, koncertní řadu. Každý z jednotlivých duo koncertů se uskuteční v jednom z malebných koutů České republiky. 

Hudebníci chtějí svá vystoupení doplnit o společnou procházku s posluchači. Procházka se uskuteční před koncertem a bude začínat v místě, které je nedaleko toho koncertního. Posluchači, kteří budou mít zájem, se mohou připojit a jít si před koncertem pročistit hlavu a naladit se tak na nadcházející umělecký zážitek. Pokud budou mít chuť mohou si popovídat přímo s umělci. Cílem projektu je tak nejen poskytnout nádherný kulturní zážitek, ale i podpořit a znovu rozvíjet sociální kontakty, které byly během pandemie utlumeny.

Luboš se s Christianem seznámil v Dánsku před téměř 10 lety. Oba v té době žili v Kodani a studovali na tamější hudební akademii. Již první společné hraní ukázalo, že jsou si oba lidsky i umělecky velmi blízcí. Toto počáteční setkání vedlo k bezpočtu koncertů nejen v Dánsku a České republice, ale i v Německu, Nizozemí a na Slovensku. Kromě každoročního turné po Evropě spolu hudebníci nahráli dvě alba: Through the Mirror (2013), a Země (2017), na kterém hostuje mezinárodně známý kytarista Lionel Loueke. 

Ačkoliv Luboš s Christianem převážně hrají ve větších sestavách, láká je oba představa prozkoumat hlouběji možnosti dua klavír a saxofon, ve které si už několikrát zahráli. Současné situace s globální pandemií, která ohrožuje živou kulturu a téměř znemožňuje plánovat velké koncerty a koordinovat větší hudební tělesa, se zdá ideální momentem oficiálně odstartovat jejich společný projekt snů.